Morčacie v cmare

Morčacie v cmare

feb 19, 2019 Čo na obed, Hydina, Pre gurmánov


Aby som vás zasvätila aj do "backgroundu" tohto lahodného receptu, tak vám poviem, že vznikol náhodou. Kúsok morčacieho, ktoré už nejaký ten piatok mrzlo v mrazničke (je dobré variť zo zbytkov!) sa vypýtalo von, ževraj mu je už zima. Sprvu mu hrozil klasický scenár, že skončí v soté, či rezňovým spôsobom. Oplatilo sa však zapojiť fantáziu, lebo vďaka cmaru sa z mäska stala štavnatá pochúťka, ktorú sme servívovali najprv ako večeru a na druhý deň v sendviči. A nevedela by som vybrať, ktorá verzia mi chutila viac!

hotofka.jpg

Čo budete potrebovať:

  • morčacie prsia
  • cmar
  • cesnak
  • korenie na hydinu
  • sladká paprika
  • soľ
  • čierne korenie
  • ako prílohu môžete podávať zemiaky s maslom a šalátovú zmes pokvapkanú olivovým olejom a citrónom

Na prípravu si vyhraďte dlhší čas - čím dlhšie sa bude mäso marinovať, tým lepšie. V primerane veľkej uzatvárateľnej nádobe (ja som použila klasickú dózičku) zmiešajte cmar, lyžicu čierneho korenia, jeden strúčik cesnaku, lyžicu sladkej papriky a lyžicu korenia na hydinu (veľmi rada používam tieto zmesi korenia, viď. losos s hráškovým pyré, šetrí to čas a ideálny pomer korenín zaručí overenú a vyváženú chuť). So soľou opatrne, keďže soľ sa väčšinou vždy nachádza aj v zmesi korenia na hydinu, takže radšej marinádu ochutnajte a následne dosoľte podľa chuti. Morčacie poriadne v marináde vymasírujte a nechajte odstáť v chladničke (ideálne 8 hodín).

Po ôsmich hodinách (ak to bude menej, môže sa stať, že mäsko nebude až také štavnaté) predhrejte trúbu na 180°. Na panvici poriadne rozpáľte olivový olej a mäso sprudka opečte z každej strany (tak aby sa uzatvorilo) a uložte ho do pripraveného pekáča, či zapekacej misy. Na panvicu prilejte ešte trochu cmarovej marinády, krátko premiešajte a zalejte tým mäsko. Prikryté vložte do trúby a nastavte si 70 minút. Počas pečenia ho prelievajte šťavou, odvďačí sa vám. 15 minút pred koncom pečenia mäsko odkryte.

masko.jpg

Ako prílohu som zvolila jednoduché zemiaky varené v šupke (to je teraz u nás najnovšia móda, osolené a preliate maslom sa ich nevieme nabažiť) a šalátovú zmesku, ktorú zvyknem iba pokvapkať olivovým olejom a šťavou z citróna. V tomto prípade sa jednoduchá príloha dokonale hodila k mäsku, ktoré malo veľmi výraznú chuť.

zemiaky.jpg

hotofka2.jpg

Morčací sendvič

A keďže nám z mäska ešte aj ostalo, ale množstvo by už nestačilo ako hlavné jedlo, rozhodla som sa na druhý deň spraviť sendvič - dva krajce kváskového chleba, nátierkové maslo (aka smotanová nátierka), zvyšky šalátu, zvyšky studeného mäska poriadne vymáčané v zvyškovom výpeku (akože mňam!) a vrchný krajec potretý domácim kečupom. Naozaj dobrota!